Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

TV 7 může dočasně vysílat na omezeném území, rozhodla RRTV

31. 7. 2009 11:30 Jan Potůček
Vstoupit do diskuse 13 Přidat názor

Nová celoplošná digitální televize TV 7, zaměřená na regionální zpravodajství a publicistiku, může zahájit vysílání na menším území, než pokrývá multiplex, který si pro své vysílání zvolila. Umožnila jí to Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), již o to TV 7 požádala.

Rozhodnutí Rady spočívá v dočasném omezení územního rozsahu vysílání programu TV 7 v rozsahu podle textu, a to do doby, dokud nebude program TV 7 pokrývat v příslušné síti elektronických komunikací na území České republiky 70 procent populace dle harmonogramu stanoveného Technickým plánem přechodu. O jaké omezení TV 7 Radu žádala, není z tiskové zprávy RRTV patrné.

K TÉMATU: TV 7 chtěla začít vysílat pouze v Brně, CDG ji nabídla celoplošnost

TV 7 měla zahájit vysílání nejpozději v polovině května, kdy jí vypršela zákonem stanovená lhůta 360 dnů od obdržení písemného rozhodnutí RRTV o udělení licence. Protože se však provozovatel této televize, českokrumlovská společnost EBD vlastněná podnikatelem Jaroslavem Berkou (patří mu také Regionální televizní agentura, majitel regionálních studií RTA), nedohodla na finančních podmínkách s operátorem multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), TV 7 vysílání nezahájila.

ČTĚTE TAKÉ: TV 7 by chtěla na trh vstoupit v září

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) poté rozhodl, že obchodní spor mezi CDG a TV 7 je technickou překážkou podle zákona, kvůli níž nemusí nová televize zahájit vysílání v zákonem stanovené lhůtě, ale později. TV 7 poté oznámila, že by ráda zahájila vysílání letos v září. Původně chtěla TV 7 odstartovat už v květnu, ale pouze v Brně. CDG požadovala, aby její nový zákazník vysílal od začátku na všech zprovozněných vysílačích multiplexu 3.

TV 7 získala licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání na základě novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, platné od loňského ledna, která dovolovala síti regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima a pokrývají svých signálem alespoň 33 procent území České republiky nebo 33 procent populace, o tuto licenci požádat.

VÍCE: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

Stejnou licenci jako společnost EBD pro projekt televize TV 7 získal později i majitel televize Prima, společnost FTV Prima, pro síť regionálních televizí R1. Tuto licenci už Prima využívá pro dopolední vysílání programu R1 v multiplexu 2 na pozici, kterou v odpoledních a večerních časech využívá program Prima Cool.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Vstoupit do diskuse 13 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.