Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Národní koordinátor digitalizace: TPP na vládě už příští týden

21. 4. 2008 20:17 Jan Potůček
Vstoupit do diskuse 7 Přidat názor

Technický plán přechodu (TPP) na zemské digitální televizní vysílání se dostane na jednání vlády už příští týden. Na svém blogu to tvrdí předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. TPP by se měl podle více zdrojů projednat na jednání vlády již v příštím týdnu, nenastane-li nějaká mimořádná situace, uvedl Duspiva.

ROZHOVORY DIGIZONE.CZ K TECHNICKÉMU PLÁNU PŘECHODU:

Pavel Dvořák (ČTÚ): Rokem 2011 jsme v TPP ustoupili televizímKamil Levinský (ČRa): Rok 2012 je plně v souladu s doporučením Evropské komise

Návrh TPP již prošel připomínkovým řízení v odborných skupinách Legislativní rady vlády, kam jej před třemi týdny zaslalo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Oproti původní verzi od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ministerstvo postoupilo harmonogram digitalizace ve dvou variantách: s vypnutím analogového vysílání v listopadu 2011 a v červnu 2012 (tento termín požadují České Radiokomunikace).

ČTÚ nadále trvá na termínu 2011, a se stejným požadavkem se na premiéra a ministry vlády obrátil dopisem i Zdeněk Duspiva. Naopak rok 2012 prosazuje kromě Radiokomunikací také televize Nova.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Vstoupit do diskuse 7 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.