Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Televize Febio nebude dočasně vysílat přes kabel a satelit

15. 11. 2006 15:29 Jan Potůček
Vstoupit do diskuse 3 Přidat názor

Satelitní a kabelové vysílání jako dočasnou náhradu za pozemní digitální příjem do doby, než opět získá terestrickou licenci, zamítla plnoformátová digitální televize Febio. Serveru DigiZone.cz to řekl její majitel Fero Fenič. Žel, pro formu satelitního a kabelového vysílání jsme investory nezískali. Všechny odborné analýzy totiž prokázaly, že u plnoformátového programu by na tomto našem omezeném satelitním a kabelovém trhu šlo o jednoznačně ztrátovou investici, vysvětlil.

Podle Feniče dospěli ke stejnému názoru i další členové Asociace digitálních televizí s výjimkou Óčka, které už přes satelit a kabel vysílá, a RTA, která už provozuje regionální televizní studia, z nichž některá sdílí analogové kmitočty s televizí Prima. Pokud vím, tak stejně se rozhodli i jiní, kteří o tom uvažovali, například Z 1, dodal Fenič. Febiu podle něj nezbývá než čekat na další vývoj kolem udělených a zrušených digitálních licencí a další rozvoj DVB-TČeské republice.

O určité formě satelitního a kabelového vysílání, ovšem pod jiným názvem, hovořil začátkem října na brněnském veletrhu Invex generální ředitel televize Febio Richard Rybníček. Náklady na takové vysílání odhadl na třicet milionů korun. Investice do pozemního digitálního vysílání televize Febio dosáhnou podle Rybníčka 1,3 miliardy korun.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Vstoupit do diskuse 3 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.