Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Studie Ericssonu: pro virtuální a rozšířenou realitu budou rozhodující sítě 5G

Aktuální průzkum Ericsson ConsumerLab – Merged Reality (sloučená realita) uvádí, že sedm z deseti spotřebitelů věří, že se AR a VR stanou běžným standardem.

13. 7. 2017 12:00 Bohumil Herwig
Přidat názor

Virtuální realita (VR) a rozšířená realita (AR) míří do médií, vzdělávání, práce, cestovního ruchu a také třeba do maloobchodu.

Mezi nejdůležitější zjištění v rámci průzkumu společnosti Ericsson ConsumerLab patří to, že spotřebitelé očekávají, že virtuální obrazovky začnou – v průběhu jednoho roku – nahrazovat televizory a kina. Že pro rozvoj virtuální a rozšířené reality budou rozhodující sítě typu 5G. A dotazovaní uvádějí i to, že „nedostatek mobility, objemné headsety (náhlavní soupravy) a síťové zpoždění naopak slučování (spojování) obou druhů realit brání.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalový stadion přímo ve vašem pokoji. Finále Ligy mistrů i ve virtuální realitě

Ericsson podepsal smlouvu s BBC. Poskytovat bude postprodukci a řízení mediálních služeb

Možnost vyzkoušet si virtuální realitu je pro nákup klíčová

Studie zahrnovala sérii diskusí s účastníky ze Severní Ameriky a Evropy i s tradičními skupinami složenými ze současných uživatelů virtuální reality z Japonska a Jižní Koreje. Byla také provedena série testů s 20 zaměstnanci společnosti Ericsson, aby se zjistilo, jakým způsobem vyvolává zpoždění v rámci virtuální reality nevolnost.

Shrnutí výsledků:

Průzkum probíhal mezi 9200 spotřebiteli ve věku od 15 do 69 let z Francie, Německa, Itálie, Japonska, Jižní Koreje, Španělska, Velké Británie a Spojených států amerických.

Bohumil Herwig

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.