Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Společnost Digital Broadcasting testuje z vysílače Ládví novou DVB-T2 vysílací technologii

Na kanále 24 mohou diváci v dosahu pražského vysílače Ládví sledovat stanice Rebel a Relax ve formátu qHD a rozlišení 960×540p.

14. 11. 2017 15:00 Jan Brychta
Vstoupit do diskuse 21 Přidat názor

Na novinku upozornil web Digitální rádio z portfolia Českého rozhlasu a redakci ji potvrdil ředitel vnějších vztahů společnosti Digital Broadcasting Martin Roztočil.

V současnosti testujeme novou vysílací technologii DVB-T2 z vysílače Ládví. Vysílá stejně jako náš druhý pražský vysílač na Novodvorské dvojici programů Relax a Rebel, uvedl pro DigiZone Roztočil.

PSALI JSME: Digital Broadcasting spustí DVB-T2 vysílání z Ládví a v Ostravě během několika týdnů

Společnost Digital Broadcasting, která stejně jako oba zmíněné kanály Rebel a Relax patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi (na fotografii), chce během prosince spustit kromě vysílače v Ládví také další dvě lokality v Brně a v Ostravě. V přechodové síti s číselným označením 13 tak aktuálně vysílají dvě uvedené stanice, obě v rozlišení 960 × 540 bodů. Obě televize jsou vybaveny plně HD vysílacím řetězcem.

Jan Brychta

Jan Brychta

Šéfredaktor serveru DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Vstoupit do diskuse 21 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.