Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Ředitel České televize požádal prezidenta o schůzku. Sejít by se měli do konce měsíce

UVNITŘ ANKETA – Podle serveru Parlamentní listy chce Miloš Zeman televizi vytknout neodvysílání přenosu z tiskové konference o jeho cestě po Hané.

13. 11. 2017 6:00 Jan Brychta
Vstoupit do diskuse 25 Přidat názor

Server Parlamentní listy citoval vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který se po návratu z plánované návštěvy Ruské federace hodlá setkat s generálním ředitelem České televize Petrem DvořákemJejich schůzka by se měla uskutečnit ještě do konce listopadu.

PSALI JSME: Rada České televize zvolila Petra Dvořáka generálním ředitelem. Přečtěte si online zpravodajství!

Na schůzce by chtěl Zeman probrat i neodvysílaný přímý přenos z páteční tiskové konference, kterou zakončil svoji návštěvu Olomouckého kraje. Považuji to za další důkaz neobjektivity České televize, nehledě na to, že instalace přenosového vozu v tomto prostředí něco stojí a její ředitel by neměl peníze takto vyhazovat, uvedl prezident pro zmíněný server.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Generální ředitel České televize sám požádal o setkání se mnou. Jsem člověk velkorysý a po mém návratu z Ruské federace ho zřejmě přijmu, abych mu řekl, že podle mého názoru není mužem na svém místě a jako jeden z argumentů uvedu právě tento neodvysílaný přímý přenos, zaznělo dále v citovaném vyjádření.

Mluvit se bude i o prezidentské kampani

Podle ČTK chce Dvořák s prezidentem mluvit o jeho účasti v předvolebních debatách České televize a přenos vánočního projevu. Ten Zeman tradičně přednáší ze zámku v Lánech na druhý svátek vánoční. 

K TÉMATU: Z velkých televizí nabídne vánoční projev prezidenta Zemana pouze Nova

K páteční tiskové konferenci prezidenta se Dvořák vyjadřovat nechce. Nemám v úmyslu řešit na Hradě provozní záležitosti přenosu, ty jsou v kompetenci redakce zpravodajství, citovalo ČTK generálního ředitele veřejnoprávní televize.


Autor: Český rozhlas

Prezident Miloš Zeman.

Začátkem letošního roku oznámil Zeman, že se během kampaně ke své druhé prezidentské kandidatuře nezúčastní žádných debat v televizi ani v rozhlasu. Jeho loňské vánoční vystoupení odvysílaly ze záznamu stanice ČT1, ČT24, Nova a TV Barrandov. Ve formě videa byl dostupný na serverech Seznam.cz a Blesk.cz a vyslechnout si ho mohli i posluchači Českého rozhlasu Radiožurnál a Plus. 

Anketa není v mobilní verzi k dispozici.

Jan Brychta

Jan Brychta

Šéfredaktor serveru DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Vstoupit do diskuse 25 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.