Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Přechodová DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací by měla být hotova do března 2018

UVNITŘ PREZENTACE – České Radiokomunikace představily na dnešní tiskové konferenci harmonogram spouštění DVB-T2 vysílačů.

17. 7. 2017 10:12 Jan Brychta
Vstoupit do diskuse 19 Přidat názor

Do konce července chtějí České Radiokomunikace spustit DVB-T2 vysílání v oblasti Pardubic (vysílač Krásné) a Domažlic (Vraní vrch). Do konce roku by to pak mělo být celkem dvanáct nových vysílačů. Do konce letošního roku by přechodová síť 12 měla pokrývat 97,6 procenta obyvatel České republiky a každý měsíc by měly být spuštěny dva nové vysílače.

Z pardubického vysílače Krásné bude přechodová síť o výkonu sto kilowattů vysílat na kanálu 28 a z domažlického Vraního vrchu na kanálu 31 s výkonem deset kilowattů. V srpnu by mělo být zahájeno DVB-T2 vysílání na kanálu 31 z chebské Zelené hory a sušického Svatoboru. 

Podle předběžných termínů by v září měla následovat trutnovská Černá hora a jihomoravský Kojál a v říjnu Lysá hora na Frýdecko-Místecku a Tlustá Hora na Zlínsku. V listopadu by se pak měla dočkat chomutovská Jedlová hora a Praděd v Jeseníkách. Jako poslední se dočkají obyvatelé Ústecka, přijímající signál z Bukové hory, a Mikul z vysílače na Děvíně.

Prezentace DVB-T2 České Radiokomunikace from Jan Brychta

Jan Brychta

Jan Brychta

Šéfredaktor serveru DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Vstoupit do diskuse 19 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.