Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Polský regulátor KRRiT vyhlásil soutěž na pozice v prvním DVB-T multiplexu

4. 1. 2011 12:03 Lukáš Polák
Přidat názor

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), polská obdoba tuzemské RRTV, oznámila na konci minulého roku zahájení soutěže, do které se mohou přihlásit zájemci o pozice v prvním digitálním terestrickém multiplexu. Tři místa si v něm rezervovala veřejnoprávní Telewizja Polska (TVP) a na zbylých pak budou komerční subjekty, které vzejdou právě z tohoto řízení.

ČTĚTE TAKÉ: Na Ostravsku začalo vysílat pět nových digitálních televizí z Polska

Kroku doposud bránila neschopnost KRRiT dohodnout se s tamním regulačním orgánem UKE na podmínkách tendru. Pro budoucnost digitálního vysílání je to dobrý a důležitý krok, uvedl šéf KRRiT Jan Dworak. Witold Graboś, viceprezident pro koordinaci digitálního terestrického vysílání z tohoto kontrolního orgánu, dodal, že pro úspěšné pokračování dobře nastartovaného procesu, je nutné, aby vypínala svůj analogový signál a umožnila tak rozvoj třetího (veřejnoprávního) multiplexu. Právě první DVB-T síť by měla již do konce roku 2011 pokrývat většinu území našich severních sousedů.

Lukáš Polák

Lukáš Polák

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.