Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Nový web rádia Wave chce být hlavně jednoduchý a přístupný mobilním zařízením

UVNITŘ VIDEO – Okamžitou komunikaci s redakcí a moderátory veřejnoprávní stanice zprostředkuje platforma Shoutbox.

7. 9. 2017 17:00 Jan Brychta
Přidat názor

Jednoduché uživatelské rozhraní by mělo čtenáře navést k hledaným článkům, rozhovorům a novinkám. Nový web a vysílání Radia Wave odstartuje v září sérií rozhovorů s dvojicemi slavných rodičů a dětí o generačních odkazech i sporech. 

Mezi prvními hosty bude politik a pedagog Daniel Kroupa a novinář Janek Kroupa nebo hudebnice Monika Načeva se synem Ryuem. Jak pro posluchače Radia Wave, tak i čtenáře webu Wave.cz jsme připravili zajímavou sondu o tom, jak mladí Češi tráví víkend. Nabídneme rovněž mimořádné pohledy do zákulisí hudebního průmyslu. Popíšeme např. finanční pozadí současného rapu nebo proměny rozdílů mezi nezávislými a mainstreamovými hudebními labely, slibuje Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave. 

Alkohol i akce pro kapely

Vlny i web rádia se chtějí průběžně věnovat i ožehavým společenským tématům, mezi která patří například fenomén alkoholismu v českém prostředí, jež přiblíží adiktolog Aleš.

Jak na webu, tak v éteru Radia Wave jsou v září připraveny rozhovory a videoklipy kapel a hudebníků nominovaných do projektu Radia Wave Czeching, který hledá nové talenty z české hudební scény pro reprezentaci v zahraničí. Návštěvníkům webu je k dispozici komunikační platforma Shoutbox, jejímž prostřednictvím lze on-line kontaktovat moderátory a redakci.

Chceme být moderní institucí!

Wave.cz běží na redakčním systému CMS Drupal, stejně jako v letošním roce spuštěný zpravodajský web irozhlas.cz nebo webové stránky stanic ČRo Vltava, D-dur a Jazz. Český rozhlas dlouhodobě pro svoje internetové projekty využívá opensourcové systémy a produkty, proto je volba celosvětově používaného redakčního systému Drupal logickým strategickým krokem pro zvýšení rozvoje služeb do budoucna. 

Český rozhlas nechce v následujících měsících pouze zkvalitňovat prezentaci webových stránek rozhlas.cz, ale především vyvíjet nové nástroje a produkty pro distribuci on-line vysílání a on demand audio služeb, které by Český rozhlas zařadily mezi nejmodernější mediální instituce v Evropě, vysvětluje Jiří Malina, vedoucí Oddělení vývoje aplikací Českého rozhlasu.

Jan Brychta

Jan Brychta

Šéfredaktor serveru DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.