Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Nově se nelíbila prasečí chřipka v podání redaktorů

5. 5. 2009 6:14 Lukáš Polák
Vstoupit do diskuse 8 Přidat názor

VIDEO UVNITŘ Vedení televize Nova se nelíbilo, jak si její redaktoři dělali na pracovní směně serveru tn.cz legraci z dění okolo prasečí chřipky. Redaktor Jiří Dlabaja sice uvedl, že šlo o odlehčení situace a rozhodně nechtěl zesměšňovat situaci okolo této závažné nemoci, která poskytla řadu států po celém světě, ale jeho zaměstnavateli to nestačilo, a proto se ho rozhodl propustit a zbylé zaměstnance potrestat.

O co šlo? Dlabaja natočil video, ve kterém figurovali chrochtající redaktoři, kteří předváděli nákazu prasečí chřipkou. Na konci tohoto fórku figuroval i samotný redaktor a reportér Novy. Televize toto video nepovažuje za legrační, a jak uvedla v tiskové zprávě, není možné tolerovat nepřípustné chování redaktorů Televizních novin. Vzhledem k tomu, že video bylo natáčeno v pracovní době v prostorách zpravodajské redakce a následně umístěno na internetových stránkách spojených s TV Nova, přistoupili jsme k ráznému řešení a tvrdým postihům, uvedl generální ředitel Petr Dvořák.

Se všemi ostatními zúčastněnými redaktory proběhlo interní kárné řízení a byli potrestáni v souladu s vnitřními předpisy společnosti. Nova však v tiskové zprávě neuvedla podrobnosti. Generální ředitel české komerční jedničky dále sdělil: Chování redaktorů považujeme za závažné porušení zásadní vnitřní normy TV Nova, kterou je Etický kodex. Vzhledem k pozici, významnosti a respektu zpravodajské relace Televizní noviny si jeho porušení nemohou redaktoři dovolit ani u svých soukromých aktivit. Nova z pochopitelných důvodů video ze svých webových stránek odstranila, to je však nadále dostupné např. na serveru YouTube.

Lukáš Polák

Lukáš Polák

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Vstoupit do diskuse 8 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.