Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Nabídka rozhlasu DAB+ se v německém příhraničí opět rozšířila

6. 12. 2011 6:30 Lukáš Polák
Vstoupit do diskuse 7 Přidat názor

Čeští posluchači žijící v blízkosti hranic s německou spolkovou zemí Bavorsko, kteří jsou zároveň majiteli digitálních rozhlasových přijímačů pro systém DAB+, si mohou od začátku prosince naladit v rámci tamního multiplexu novou stanici rt1 in the mix. Její vlajková loď hitradio rt.1 je šířena pozemně pouze v Augusburgu a Aichachu, takže tyto programy je důležité nezaměňovat.

ČTĚTE TAKÉ: V Sasku odstartoval nový multiplex digitálního rozhlasu DAB+

Na kanálu 12D jsou spolu s rt1 in the mix šířeny programy Rock Antenne, Radio Galaxy, Megaradio Bayern a některé tematické stanice Bayerische Rundfunk. Kromě nich k nám z této země zasahuje také signál multiplexů na kanálech 5C (komerční multiplex + Deutschlandfunk a Deutschlandradio Kultur) a 11D (Bavorský rozhlas). Rozhlasová stanice hitradio.rt1 se orientuje na největší hity od 90. let do současnosti, do DAB+ zařazené rt.1 in the mix se věnuje setům různých DJ’s se zásahem již do 80. let. Její profil najdete na adrese: http://www.rt1­.de/vorschalt­.php nebo Facebooku.

Lukáš Polák

Lukáš Polák

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Vstoupit do diskuse 7 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.