Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Londýn včera vypnul ve velkém stylu analogovou pozemní televizi

UVNITŘ FOTO Hlavní město Velké Británie včera vypnulo pozemní analogovou televizi. Ostrované se s ní loučili ve velkém stylu. Na slavnostní akci dorazila řada VIP hostů.

19. 4. 2012 16:04 Lukáš Polák
Vstoupit do diskuse 5 Přidat názor

Ve velkém stylu se s analogovým pozemním vysíláním rozloučilo hlavní město Velké Británie Londýn. Společnost Arqiva, telekomunikační operátor a tamní obdoba Českých Radiokomunikací, nechala při této příležitosti speciálně nasvítit primární městský vysílač, který je vysoký 219 metrů. Využito bylo energie více než 200 kW, což je přibližně stejně jako pro Eiffelovku v Paříži.

Na celý Londýn pak byly vysílány čtyři paprsky světla, které symbolizovaly neviditelný digitální signál. Arqiva na svém webu uvedla, že při této příležitosti spotřebovala více než sedm tun osvětlovacího zařízení. Na úpatí věže se uskutečnila slavnostní akce pro pozvané osobnosti, mezi kterými nechyběli ani vrcholní představitelé BBC nebo ITV. Jejím moderátorem byl hlas BBC Radio 2, uznávaný DJ Chris Evans.

Při příležitosti akce vznikl také speciální blog, stránka na Facebooku a účet na Twitteru.

Londýnský vysílač dostal při příležitosti vypnutí analogového vysílání speciální osvětlení.
Autor: Arqiva

Londýnský vysílač dostal při příležitosti vypnutí analogového vysílání speciální osvětlení.

Lukáš Polák

Lukáš Polák

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Vstoupit do diskuse 5 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.