Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

LG OLED55B7: rozlišení 4K a technologie OLED za 80 tisíc korun

Ultra HD OLED televizorů pod sto tisíc korun je už poměrně dost. Tenhle je však z letošní kolekce a disponuje poslední verzí operačního systému WebOS 3.5.

26. 7. 2017 0:00 Bohumil Herwig
Titulní strana

LG Electronics momentálně dělí své televizory do čtyř kategorií: Full HD, UHD, Super UHD a OLED. V OLED jsou sice i Full HD, ale na druhou stranu je tu zastoupena i prémiová řada Signature, tedy to nejlepší, co může tento korejský výrobce nabídnout.

Recenzovaný LG OLED55B7 s lesklou obrazovkou, resp. série B7 jako taková, je ke koupi ve dvou velikostech: 140 cm (55") a 165 cm (65") vždy s rozlišením Ultra HD (4K). Nepatří tedy mezi OLED s rozlišením Full HD jako naposled uvedený LG 55EG9A7 taktéž z kolekce 2017 (sedmičkou končí letošní modely).

Asistent instalace u chytrých televizorů LG...

Autor: Bohumil Herwig

Asistent instalace u chytrých televizorů LG...

Tady se pohybujeme ve vyšší třídě, byť k vrcholu ještě nějaký kousek je. Nicméně oba modely B7 už jsou vybaveny poslední verzí WebOS 3.5, u něhož se ovšem výrobci stále ještě nepodařilo zajistit například hladký vstup do EPG bez zvukového výpadku. Je tu také v podstatě kompletní sada standardů pro technologii HDR, která je v tomto případě aktivní. Jde tak o HDR10, Dolby Vision a HLG; jak to bude s Technicolor HDR, se zatím neví. Z moderních videokodeků je podporován nejen H.265/HEVC, ale také VP9 a v obou případech jde o maximálních 4K/60p, 10 bitů.

Televizor přijde na 79 990 Kč, verze s úhlopříčkou 165 cm na 119 990 Kč.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm o obrazových a zvukových kvalitách OLED televizoru, chování WebOS 3.5 či kompatibilitě multimédií a přehrávání obsahu s technologií HDR.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se
Obchodní podmínky

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.