Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Hospodářský výbor doporučil ke schválení novelu Zákona o elektronických komunikacích

UVNITŘ DOKUMENT – Ze šestnácti pozměňovacích návrhů prošel výborem jen jeden. Ten stanoví jako nejpozdější datum vypnutí stávajícího DVB-T vysílání 1. únor 2021.

19. 4. 2017 15:50 Jan Brychta
Přidat názor

Návrh na stanovení data ukončení zemského televizního vysílání ve standardu DVB-T prostřednictvím technického plánu přechodu nejpozději v únoru 2021 podal Martin Kolovratník z hnutí ANO. Stal se tak autorem jediného pozměňovacího návrhu, ke kterému ministerstvo průmyslu a obchodu předem nezaujalo negativní postoj. Ostatních patnáct návrhů ministerstvo negovalo, většinu z nich také jejich předkladatelé nakonec stáhli.

PSALI JSME: Z technické novely zákona o elektronických komunikacích k DVB-T2 se stává politikum

Jeden z neschválených návrhů upravoval organizaci Rady Českého telekomunikačního úřadu. Jiný Kolovratníkův návrh, který se nakonec do novely Zákona o elektronických komunikacích nedostal, měl zajistit lepší podmínky pro činnost virtuálních mobilních operátorů. Novela dále zvyšuje pravomoci Českého telekomunikačního úřadu a měla by zajistit účinnější ochranu spotřebitelů před mobilními operátory. Její schválení je také nezbytným legislativním krokem pro další postup přechodu na nový standard zemského vysílání DVB-T2.

KE STAŽENÍ: Způsob vypořádání pozměňovacích návrhů

Jan Brychta

Jan Brychta

Šéfredaktor serveru DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.