Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

DVB-T2/HEVC: v „ověřených“ přijímačích žádné velké změny

Certifikace přijímačů pro budoucí zemské vysílání u společnosti České Radiokomunikace (ČRo) stále pokračuje. Novinek ale momentálně mnoho není.

13. 7. 2017 8:13 Bohumil Herwig
Přidat názor

Zatímco se během května do seznamu dostávají desítky nových televizorů, během června, resp. do poloviny července, jde jen o něco málo přes 20 přístrojů.

V drtivé většině případů jsou to opět televizory, a to značek Sencor a zejména Toshiba. Set-top boxy jsou tu dva – Amiko a Synaps a najdete je v našem neustále aktualizovaném seznamu zařízení kompatibilních s DVB-T2/HEVC.

K TÉMATU: Vše o přechodu na DVB-T2: Seznam podporovaných přijímačů

Máme tu přes 30 nových televizorů s logem DVB-T2 ověřeno

České Radiokomunikace opět rozšiřují pokrytí DVB-T2/HEVC

Sencor SLE 55US500TCS s úhlopříčkou 140 cm disponuje kompletním tunerovým osazením, včetně DVB-T2/HEVC, a poradí si i s HbbTV.
Autor: Fast

Sencor SLE 55US500TCS s úhlopříčkou 140 cm disponuje kompletním tunerovým osazením, včetně DVB-T2/HEVC, a poradí si i s HbbTV.

Posledními přidanými přístroji, které najdete v seznamu „ČRa DVB-T2 ověřeno“, jsou Ultra HD televizory Toshiba postavené na platformě U5663DG s firmwarem V.2.41.3.0. Jde například o:

Logo „ČRa DVB-T2 ověřeno“ říká, že přístroj je schopen přijímat budoucí zemské vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem H.265/HEVC. Pokud je možné připojit ho na internet, měl by rovněž podporovat technologii hybridního televizního vysílání HbbTV ve verzi minimálně 1.5.

Bohumil Herwig

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.