Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Digitální rozhlas v Bavorsku si pustí denně dvě stě tisíc posluchačů

V České republice je zatím jediným provozovatelem digitálního rozhlasového multiplexu příbramská společnost Teleko. Počet jeho posluchačů lze bez statistiky odhadnout jen stěží.

8. 8. 2012 9:00 Lukáš Polák
Vstoupit do diskuse 3 Přidat názor

Slušnou posluchačskou základnu v Bavorsku má digitální rozhlas DAB a DAB+. Vyplývá to z posledního průzkumu, který si nechal vypracovat tamní regulační orgán BLM. Na vzorku více jak dvaceti tisíc dotázaných se zjišťovalo, zdali mají možnost naladit digitální rozhlasové vysílání, případně pouze klasický VKV rozhlas. Přibližně čtyři tisíce respondentů se k DAB vyjádřilo kladně. Položenými otázky v dotazníku byl pak poslech konkretizován a došlo se k výsledku dvě stě tisíc posluchačů denně.

MIF17

NEPŘEHLÉDNĚTE: Taneční SeeJay Radio chce spustit digitální vysílání ještě do konce roku

Připomeňme, že co do obyvatelstva je Bavorsko druhou nejlidnatější spolkovou zemí Německa. Žije v něm přibližně dvanáct a půl milionu lidí. Pokud dotazovaný odpověděl v dotazníku na poslech digitálního rozhlasu kladně, musel mimo jiné konkretizovat, které stanice poslouchá a uvést případně jejich slogan. Pro Českou republiku podobný průzkum zatím neexistuje. Společnost Teleko, která je jediným provozovatelem DAB a DAB+ v Česku si žádný průzkum dělat nenechala a uvádí pouze teoretický zásah obyvatelstva. Tento údaj ale pochopitelně o počtu posluchačů vůbec nevypovídá.

Lukáš Polák

Lukáš Polák

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Vstoupit do diskuse 3 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.