Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Unikátní set-top box Technisat Sonata 1, komponentové DigitRadio 140 a mj. také Flex do elektrické zásuvky

UVNITŘ GALERIE A VIDEO – Po set-top boxu s DVB-T2 a DAB představil známý německý výrobce na veletrhu IFA 2017 i další unikátní box, komponentní DAB/CD a mj. i přijímač do elektrické zásuvky.

11. 9. 2017 9:05 Bohumil Herwig
Vstoupit do diskuse 1 Přidat názor

Sonata 1 je opravdu nezvyklá, jak můžete sami vidět ve fotogalerii níže. Jde o kombinaci set-top boxu s možností přijímat signál i v Ultra HD (4K) a zvukové lišty, tzv. soundbaru. O ten se postarala německá společnost Elac, která k přijímači zajistila i bezdrátový subwoofer.

Sonata obsahuje zdvojené tunery pro příjem DVB-C/T/T2/S/S2 a krom toho umožňuje přijímat analogové i digitální rádio DAB+. Přijímač lze také připojit do domácí sítě (Isio Internet) a navíc je kompatibilní s hybridním televizním vysíláním HbbTV. Ovládat ho můžete i přes mobilní aplikaci TechniSat Connect. Cena zatím není známa, vzhledem k exkluzivitě se ale očekává více než 20 000 Kč.

NAPSALI JSME: Technisat DigitRadio 1: navržené i vyrobené v Německu

Na domácí trh míří další Technisaty pro budoucí DVB-T2/HEVC

Recenze TechniSat DigiPal DAB+, přijímače v kombinaci DVB-T2/DAB+

Technisat DigitRadio 140: ta pravá komponenta

Jde o přijímač o tradiční šířce 430 mm kombinovaný s přehrávačem CD disků a optickým i koaxiálním digitálním audiovýstupem. Dovoluje přijímat jak stanice na FM, tak na DAB+ a také streamovat audio pomocí UPnP či přes Bluetooth. Podporována je funkce Multiroom, internetová rádia, včetně Spotify Connect, a řídit ho opět můžete přes aplikaci TechniSat Connect. Na barevném TFT displeji je možné zobrazit i obrázkové slideshow. Rozměry jsou 434 × 72 × 266 mm (švh), hmotnost je 3,32 kg.

Technisat Digitradio 140 nabídne i digitální audio výstup, a to v dvojím provedení.
Autor: Technisat

Technisat Digitradio 140 nabídne i digitální audiovýstup, a to v dvojím provedení.

Další rozhlasové novinky (fotografie níže)

Některé přijímače jsou už v Německu ke koupi (viz ceny), další budou v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2017. Pro dovoz se – zatím – počítá s DigitRadio 301 IR, DigitRadio 140 a také se Sonatou.

Bohumil Herwig

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Vstoupit do diskuse 1 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.