Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Digitální rozhlas T-DAB v Praze už vysílá i doplňkové služby

1. 11. 2005 9:15 Jan Potůček
Přidat názor

Společnost Teleko, která zajišťuje pro Český rozhlas zkušební digitální vysílání v systému T-DAB, rozšířila v pondělí obsah multiplexu o některé doplňkové služby. Konkrétně se jedná o elektronického programového průvodce (EPG), textovou a obrazovou službu DLS. Teleko zároveň snížilo přenosovou kapacitu jednotlivých okruhů ČRo. Největší prostor nadále zůstává stanici ČRo D-dur, která vysílá klasickou hudbu (dříve 224 kbit/s, nyní 160 kbit/s). Okruhy ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Praha a ČRo Leonardo nyní zabírají shodně 128 kbit/s (doposud to bylo 192 kbit/s, u Leonarda 160 kbit/s).

Nejmenší část datového toku připadá na zpravodajskou stanici Radio Česko (dříve 160 kbit/s, nyní 96 kbit/s). Na EPG vyčlenil Český rozhlas 64 kbit/s. Jednotlivé stanice od pondělí také vysílají krátké textové zprávy, které oznamují šíření programu v T-DAB, vítají účastníky pražského zasedání World DAB Fora (v češtině a angličtině) a upozorňují na dodavatele textových aplikací. Experiment je možné zachytit na kanále 10A ze strahovského vysílače. Vyzářený výkon je 600 W. Více informací přineseme ve speciálním článku.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.