Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD odstartovaly v DVB-T. Využívají Regionální síť 7

UVNITŘ SEZNAM VYSÍLAČŮ A MAPA POKRYTÍ – Základem je Regionální síť 7 Radima Pařízka, ČT ale nevyužívá všechny její vysílače

1. 5. 2013 11:49 Lukáš Polák, Jan Potůček
Vstoupit do diskuse 313 Přidat názor

Radim Pařízek získal pro svůj nový digitální zemský multiplex Regionální síť 7 atraktivního klienta. Česká televize oznámila, že od dnešního dne začne prostřednictvím části jeho vysílačů šířit své programy s výjimkou ČT 24 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Od září se pak v multiplexu objeví také nové stanice ČT :D a ČT art. Díky tomu můžeme v duchu televize veřejné služby nabídnout divákům další bonus, kterým je pozemní vysílání ve špičkové HD kvalitě hned tří z našich kanálů, uvedl při této příležitosti generální ředitel České televize Petr Dvořák.

K TÉMATU: Vsadí Česká televize při umisťování ČT :D a ČT art na regionální sítě DVB-T?

Česká televize připouští, že stávající řešení je pouze dočasné, pravděpodobně až do roku 2017. Vzhledem k tomu, že Českou republiku čeká nové kolo kmitočtového plánování, jehož cílem má být uvolnění dalších kmitočtů dosud sloužících televiznímu vysílání a jehož první výsledky mohou být známy až po roce 2015, nebylo možno dále vyčkávat na definitivní řešení problému terestrického vysílání, sdělila tisková mluvčí České televize Michaela Fričová a dodala: Česká televize se proto rozhodla dočasně do roku 2017 využít dostupných regionálních sítí či kmitočtů různých poskytovatelů. Základem tohoto řešení je využití části Regionální sítě 7 jako rozšíření možností existujícího multiplexu veřejné služby.


Zdroj: Česká televize

ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD vysílají ode dneška v části multiplexu 1 a části Regionální sítě 7 Radima Pařízka

Televize veřejné služby uzavřela jednání s telekomunikačními operátory a Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) o struktuře a rozvoji terestrického vysílání do roku 2017. Stalo se tak i na základě vyhodnocení existujících možností rozšíření multiplexu veřejné služby, tak aby umožňoval rozvoj nových vysílacích technologií, regionalizaci vysílání České televize, rozvoj doplňkových služeb a zároveň nabídl i vysílání České televize ve vysokém rozlišení. Termín pro dnešní start si veřejnoprávní médium nevybralo náhodou. Právě dnes slaví televizní vysílání v Československu, a pozdějším Česku, 60 let.

Vysílání tří HD programů České televize provází v něktetrých lokalitách i další programy. Například z trutnovského vysílače Černá hora na kanálu 21 vysílá nejen ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD, ale také Retro Music Television ve standardním rozlišení obrazu, jedna pozice označená jako Test obsahuje pruhy a šířeno je zde také ostravské Rádio Čas, které patří Radimu Pařízkovi.


Zdroj: Česká televize

Seznam vysílačů, z nichž ode dneška pozemně vysílají programy ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD

Anketa není v mobilní verzi k dispozici.

Lukáš Polák

Lukáš Polák

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Vstoupit do diskuse 313 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.