Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

BBC se musí podělit o koncesionářské poplatky s Channel 4

26. 6. 2007 14:10 Jan Potůček
Vstoupit do diskuse 2 Přidat názor

Britská veřejnoprávní korporace BBC už nebude jediným příjemcem koncesionářských poplatků na britských ostrovech. Část peněz získá také komerční televize Channel 4, která částečně plní funkci veřejné služby a požádala britskou ministryni kultury Tessu Jowellovou o příspěvek na pokrytí nákladů spojených s digitalizací. Upozorňuje na to server ČRo Digital.

MIF17

Channel 4 o finanční podporu žádal už dříve, protože bez ní prý není zcela schopen plnit úkoly veřejné služby uložené zákonem. Důvodem jsou klesající příjmy z prodeje reklamních časů. Jenom loni stanice zaznamenala meziroční pokles o 70 procent. Oproti tomu provozovateli enormně rostou náklady kvůli provozu několika nových digitálních programů.

Britský regulační úřad Ofcom žádost stanice podpořil, ale nelíbí se mu, že Channel 4 snížil náklady na zpravodajství, publicistiku a náboženské vysílání. Britská vláda schválila, že po dobu následujících šesti let získá Channel 4 z koncesionář­ských poplatků celkovou částku 14 milionů liber. Podle ministryně Jowellové ale bude stanice pod přísným dohledem, zejména co se týče kvality vysílaných pořadů.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Vstoupit do diskuse 2 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.