Přepnout na plnou verzi

DigiZone.cz

Antimonopolní úřad v Bulharsku povolil majiteli Novy koupit největší televizi

9. 4. 2010 11:31 Jan Potůček
Vstoupit do diskuse 4 Přidat názor

Prodej největší bulharské televize bTV do rukou mediální skupiny CME, které patří i česká televize Nova, je v pořádku. Rozhodla o tom bulharská komise pro ochranu hospodářské soutěže, na niž se podle serveru Broadbandtvnew­s.com obrátili dva poskytovatelé kabelové televize v zemi. Nelíbilo se jim totiž, že bTV požaduje za zařazení dvou tematických kanálů bTV Cinema a bTV Comedy do jejich nabídek vyšší poplatek, než by chtěly.

K TÉMATU: Prodej nejsledovanější bulharské televize majiteli Novy se komplikuje

Součástí obchodu mezi CME a původním majitelem televize bTV, společností News Corp. magnáta Ruperta Murdocha, byl i nákup těchto dvou tematických kanálů a 74 procentní podíl v rozhlasové společnosti CJ OOD. CME za ně zaplatí dohromady 400 milionů dolarů (asi 7,6 miliardy korun). Většinu této částky získá prodejem svých aktiv na Ukrajině, odkud se CME po letech společného podnikání s místním magnátem Igorem Kolomojským úplně stáhla.

Jan Potůček 150

Jan Potůček

Autor je Account Managerem v agentuře Taktiq Communications. V letech 2005 až 2015 vedl server DigiZone.cz. Provozuje chovatelský web Ararauna.cz.

Vstoupit do diskuse 4 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.