Sport 5 získal vysílací práva pro fotbalový Schalke Cup, duely odvysílá živě

14. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Turnaj proběhne o víkendu 2. a 3. srpna a hrát se bude těsně před stratem nejlepších evropských ligových soutěží. Týmy by tedy měly nastoupit v nejsilnějších sestavách a s novými posilami.

Tematický kanál Sport 5, který je dostupný pozemní cestou prostřednictvím Regionální sítě 8 už ve většině krajských měst České republiky a v Praze a středních Čechách navíc i díky multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG), získal vysílací práva pro letošní Schalke Cup. Kromě domácího týmu Schalke 04 se ho zúčastní i tradiční klub anglické Premier League Newcastle United FC a také člen nejvyšší španělské soutěže a předloňský čtvrtfinalista Ligy mistrů Malaga CF. Čtveřici týmů uzavírá West Ham United FC.

ROZHOVOR: Radek Macháček: Sport 5 měl nabídku na Wimbledon, jednou se o něj určitě pokusíme

Všechny čtyři duely budou moct diváci sledovat v přímých přenosech na Sport 5. Zápasy se budou hrát klasicky na 2×45 minut. V případě, že utkání po 90. minutách skončí nerozhodně, okamžitě bude následovat atraktivní penaltový rozstřel. Za výhru v normální hrací době vítěz získá 3 body, za vítězství po penaltách 2 body. Tým s nejvyšším počtem získaných bodů se stane celkovým vítězem turnaje, uvedl redaktor a komentátor stanice Jiří Vostatek. Turnaj proběhne krátce před startem atraktivních evropských ligových soutěží.