Fotbal kosil hlavní zpravodajské relace. Hlavně Události a Televizní noviny

13. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ TABULKY Rozhodující druhý poločas zápasu Česka s Řeckem na fotbalovém Euru vyšel přesně na zpravodajskou hodinu mezi sedmou a osmou hodinou večer.

Jen poloviční počet diváků oproti normálu měla v úterý večer hlavní zpravodajská relace České televize – Události. Televizní noviny na Nově si pohoršily zhruba o třetinu, a to i v podílu na publiku. Takový byl vliv zápasu české fotbalové reprezentace s Řeckem o udržení a postup ze základní skupiny na Mistrovství Evropy v polské Vratislavi, jehož druhý poločas probíhal právě v době, kdy tři největší české televize vysílají svoje hlavní večerní zprávy.

K TÉMATU: Fotbal Řecko – Česko vidělo 907 tisíc diváků. ČT 4 v úterý nad Primou family i ČT 1

Události vidělo v úterý na ČT 1 průměrně 357 tisíc dospělých diváků, což představovalo podíl 9,55 procenta. Televizní noviny na Nově oslovily v průměru 1,403 milionu dospělých diváků s podílem 36,55 procenta. Nejmenší ztráty zaznamenaly Zprávy FTV Prima na Primě family, které vidělo v průměru 667 tisíc dospělých diváků s podílem 18,24 procenta. To je asi o čtvrtinu méně než obvykle.

BRAND24

Sledovanost hlavních zpráv v úterý 12. června 2012 (D15+)
Televizní stanice Pořad Počet diváků Podíl na publiku (%)
Nova Televizní noviny 1 403 000 36,55
Prima family Zprávy FTV Prima 667 000 18,24
ČT 1 Události 357 000 9,55

K mimořádnému zájmu o fotbal přispěl fakt, že Češi museli zápas s Řeckem vyhrát, aby mohli byť jen teoreticky uvažovat o postupu ze základní skupiny do čtvrtfinále Eura. Po prvním poločase reprezentace vedla nad Řeckem 2:0 a bylo jasné, že v druhé půli se Řekové pokusí zápas otočit. Fotbal končil těsně před začátkem hlavních večerních pořadů na velkých plnoformátových televizí, takže jejich sledovanost už ČT 4 takřka nenarušila.

Nejsledovanější nezpravodajské pořady (mimo ČT 24) za úterý 12. června 2012 (D15+)
Nova Cinema Zbraně pro San Sebastian 130 000 3,30

Zájem o následující zápas Ruska s Polskem, který začínal ve 20:45, sice už nebyl tak velký jako o utkání české reprezentace, celý víc než dvouhodinový přenos (včetně studií) ale vidělo v průměru 572 tisíc dospělých diváků, což ČT 4 zajistilo nadprůměrný podíl 15,73 procenta. Ordinaci v růžové zahradě 2 na Nově nebo pořad Nikdo není dokonalý na Primě family ale fotbal nijak neohrozil, protože mají zcela jiné publikum.